Concursuri și olimpiade 

Anul școlar 2016-2017

Etapa naționala : 

  • Matematică :

         VASILE MARIAN DANIEL, clasa a VIII-a, Olimpiada Națională de Matematică, Mențiune și medalie de argint, Prof. Bondoc Gabriela 

  •  Pedagogie-psihologie

           LASCĂU ANDA, clasa a XI-a, Olimpiada Națională de Pedagogie-psihologie, Premiul special, Prof. Butaru Laura

           IONIȚĂ MIHAELA, clasa a XI-a, Olimpiada Națională de Pedagogie-psihologie, Premiul special, Prof. Zaharia Dora

 

Etapa județeană : 

 

Nr. crt.

Nume și prenume

Clasa

Disciplina

Premiul

Profesor

1

Croitoru Miruna Florentina

V

Română

Mențiune

Șulț Cristina

Panduru Oana Miruna

V

Română

Mențiune

Șulț Cristina

3

Tutunaru Daria

VI

Română

Mențiune

Cîlțaru Viorica

4

Bărbulescu Andreea

VIII

Română

Mențiune

Păunescu Liliana

5

Călugăru Ilona

VIII

Română

Mențiune

Păunescu Liliana

6

Ghijou Alexandra

VIII

Română

Mențiune

Păunescu Liliana

Cristea Dania

VIII

Română

Mențiune

Păunescu Liliana

Burcu Anemona

IX

Română

Mențiune

Ivan Doina

Ebetiuc Oana

IX

Română

Mențiune

Ivan Doina

10

Brîndușescu Bianca

X

Română

Mențiune

Stăvaru Viorica

11 

Bachia Adina

XI

Română

Mențiune

Arbănași Diana

12 

Țucă Andra

XI

Română

Mențiune

Arbănași Diana

13 

Țucă Ionela

XI

Română

Mențiune

Arbănași Diana

14 

Jujescu Elena-Andreea

IX

Latină

Mențiune

Agăinoaie Valentina

15 

Nedelcu Holtea Cătălina

VII

Engleză

Mențiune

Iacob Claudia

16 

Braghină Iovanca Raluca

VII

Engleză

Mențiune

Iacob Claudia

17 

Aldea Cristian Adelin

VII

Engleză

Mențiune

Iacob Claudia

18 

Molea Andra Ștefania

VII

Engleză

Mențiune

Iacob Claudia

19 

Tufiș Andrei-Mihai

VIII

Engleză

Mențiune

Iacob Claudia

20 

Merloi Luana Adina

IX

Engleză

Mențiune

Fota Loredana

21 

Sbora Bogdan Radu

IX

Engleză

Mențiune

Fota Loredana

22 

Căpățînă George Mihai

X

Engleză

Mențiune

Fota Diana

23 

Răducan Ramona

X

Engleză

Mențiune

Fota Diana

24 

Drăghici AnaMaria Roxana

XI

Engleză

Mențiune

Vîlceanu Lidia

25 

Nache Cătălin

XI

Engleză

Mențiune

Nicolaescu Aurelia

26 

Anghel Monica Marielena

XI

Engleză

Mențiune

Nicolaescu Aurelia

27 

Jujescu Elena-Andreea

IX

Franceză

Mențiune

Trotea Ionelia

28

Bădeț Claudia

X

Franceză

Mențiune

Cotoroianu Aurelia

29 

Croitoru Miruna Florentina

V

Matematică

Mențiune

Bălu Nicoleta

30 

Panduru Oana Miruna

V

Matematică

Mențiune

Bălu Nicoleta

31 

Gărgălie Ionuț Alexandru

V

Matematică

Mențiune

Bălu Nicoleta

32

Cupa Iulian Nicolae

V

Matematică

Mențiune

Bălu Nicoleta

33

Lațcu Gabriela

V

Religie

Mențiune

Vîjaică Sitaru Corina

34 

Carbunaru Larisa

XI

Pedagogie-psihologie

Mențiune

Zaharia Dora

35 

Bunea Luiza

XI

Pedagogie-psihologie

Mențiune

Zaharia Dora

36 

Pîrvănescu Valentina Gabriela

X

Pedagogie-psihologie

Mențiune

Buzuriu Elena

37 

Cimpueru Claudia

X

Pedagogie-psihologie

Mențiune

Buzuriu Elena

38

Ceaucă George Laurențiu

IX

Informatică

Mențiune

Mănescu Lucsița

39 

Căpățînă George Mihai

X

Informatică

Mențiune

Bălășoiu Ninela

40 

Șeitan Sergiu

Andrei Cătălin

IX

Engleză

III

Fota Loredana

41

Petre Mădălina Iulia

XI

Engleză

III

Nicolaescu Aurelia

42

Trăilescu Steliana

IX

Franceză

III

Cotoroianu Aurelia

43 

Cioarec Eliza Diana

XI

Pedagogie-psihologie

III

Zaharia Dora

44

Drăghia Lavinia Ionela

XI

Pedagogie-psihologie

III

Buzuriu Elena

45 

Trăilescu Steliana

IX

Latină

II

Agăinoaie Valentina

46

Vîjaică Ermina Elena

X

Latină

II

Agăinoaie Valentina

47 

Damian Sorin Ioan

VII

Engleză

II

Nicolaescu Aurelia

48 

Frățilă Vella Mihaela

VII

Engleză

II

Nicolaescu Aurelia

49 

Michescu Denisa Daniela

VIII

Engleză

II

Iacob Claudia

50 

Mogoșanu Andrei

VIII

Engleză

II

Vîlceanu Lidia

51 

Gîdea Roxana

VIII

Engleză

II

Vîlceanu Lidia

52 

Glăvan Maria Angela

IX

Engleză

II

Fota Loredana

53

Fota Silviu Alexandru

X

Engleză

II

Iacob Claudia

54

Păsat Alexandra Gabriela

X

Engleză

II

Iacob Claudia

55 

Butaru Mălina Ioana

XI

Engleză

II

Vîlceanu Lidia

56 

Tătuț Georgiana

X

Biologie

II

Cilibia Simona

57

Negrescu Ionela

XI

Pedagogie-psihologie

II

Zaharia Dora

58 

Badea Andreea

X

Pedagogie-psihologie

II

Butaru Laura

59 

Marinescu Adrian

XI

Informatică

II

Mănescu Lucsița

60 

Băluți Diana Angelica

X

Latină

I

Agăinoaie Valentina

61 

Antonie Bianca Elena

XI

Latină

I

Agăinoaie Valentina

62 

Chipeșu Gabriela Alexandra

X

Engleză

I

Fota Diana

63 

Vasile Marian Daniel

VIII

Matematică

I

Bondoc Gabriela

64 

Dăescu Livia

X

Biologie

I

Dobroiu Paula

65 

Bărzuică Dara Maria

X

Pedagogie -psihologie

I

Butaru Laura

66

Bălan Maria Gabriela

X

Pedagogie -psihologie

I

Butaru Laura

67 

Ioniță Mihaela

XI

Pedagogie -psihologie

I

Zaharia  Dora

68

Lascău Anda

XI

Pedagogie - psihologie

I

Butaru Laura

 

 Rezultate la competițiile sportive, etapa județeană

 

Echipa Clasa Premiul Profesor
Baschet masculin V-VIII IV Fota Adrian
Baschet masculin IX-XII IV Fota Adrian
Cros fete IX-XII IV Tudor Daniel
Minihandbal mixt I-IV III Tudor Daniel
Fotbal fete I-IV III Vîlceanu Cristian
Fotbal fete V-VIII III Vîlceanu Cristian
Cros băieți IX-XII III Tudor Daniel
Fotbal băieți IX-XII III Vîlceanu Cristian
Cros fete IX-XII

II

Vîlceanu Cristian
Fotbal băieți I-IV

I

Vîlceanu Cristian

Handbal masculin IX-XII I Tudor Daniel
Tenis de masă masculin IX-XII I Fota Adrian
Fotbal fete IX-XII I Vîlceanu Cristian